O nás

Firma Štramberské dorty vznikla v roce 2013. Co jejímu zrození předcházelo? Jedna úplně obyčejná unavená maminka na mateřské dovolené s dvěma malými dětmi – a jak lépe překonat stereotypní práci? Jinou prací – tudíž když děti usnuly, pro zábavu a zpestření rodinného jídelníčku jsem si začala hrát se sladkou kuchyní, která mě vždycky bavila více než cokoli jiného v království, kde vládne zástěra a vařečka. 

 

První pokusy byly víc „zajímavé“ než esteticky dokonalé. Ale s každým dalším se dařilo vytvářet něco, co samo o vlastní vůli opouštělo nejdříve nesměle, ale potom stále intenzivněji, mou domácnost směrem na stoly přátel, potom známých, potom známých těch známých a nakonec jsem zjistila, že peču pro lidi sice naprosto cizí, nicméně dost nadšené. 

 

Metodou „jedna paní povídala“ se skupina zákazníků rozšiřovala a už nebylo možné zůstat u občasného pečení v domácí kuchyni. S manželem jsme vybudovali cukrářskou výrobnu, kde bylo možné plnit rozmanitá sladká přání. Většina zákazníků přišla s vlastním návrhem kombinace chutí, a tak vlastně začali sami určovat, co z naší cukrárny bude nabídnuto.